Rukavice

7 položek celkem

Při pořizování vybavení na motorku, byste neměli zapomenout na své ruce. Ty jsou při jízdě vystaveny nejen nepříznivým povětrnostním podmínkám, ale i nebezpečí úrazu. Pokud tak nechcete mít ruce samou odřeninu, vsaďte na funkční rukavice, které je pomohou díky chráničům ochránit při nárazu. Vyberte si takové, které jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, a zároveň jsou vybaveny veškerými ochrannými prvky. Rukavice navíc udrží vaše ruce v teple, ať už budete uhánět sebevětší rychlostí v chladné krajině. Odolné, bezpečné a pohodlné rukavice, u nás si vyberete ty pravé pro vás!

Bez rukavic ani ránu

Vyrazit na cestu na motorce bez rukavic? Zapomeňte na to! Kvalitní rukavice vám poskytnou nejen ochranu před chladem, ale i před odřeninami. Díky nim si tak můžete naplno užít jízdu, ať už se vydáte kamkoliv.

Při výběru rukavic byste měli dbát zejména na ochranné prvky. Jedná se zejména o protektory kloubů či prstů, o výztuhy dlaní, nebo chrániče v oblasti hřbetu ruky. Důležitá je rovněž zdvojená vrstva materiálu na dlani, kde by neměla chybět ani protiskluzová vrstva. Někdy se také můžete setkat s rukavicemi, které mají připojen malíček k prsteníčku, a to z důvodu toho, že je nejvíce vystaven riziku zlomení. Rovněž čím delší rukavice si pořídíte, tím větší část rukou budou ochraňovat.

Z hlediska materiálu jsou ideální kvalitní hovězí kůže, nebo prvotřídní textilie. Avšak i jejich kombinace poskytuje řadu výhod. V každém případě by materiál měl být prodyšný, což je zajištěno větracími průduchy nebo síťovanou tkaninou.  Zimní modely by naopak měly poskytovat tepelnou ochranu. Ve většině rukavicí jsou také elastické panely mezi prsty, které umožňují bezproblémové ovládání motorky. Součástí by měly být i reflexní prvky.

Nezapomínejte však na to, že kromě ochrany a komfortu z jízdy by rukavice měly být pohodlné a umožňovat pevný úchop řídítek.