Oleje do benzínu

3 položek celkem

Cena

4401996
14401996

Značky

Položek k zobrazení: 3
99440 P3554.01 Si 7 Syn EO 1L Front Kód: 99440-B1LW
cross power 2t
519 Kč
Kód: M 013815
M 013822
1 996 Kč
Kód: M 013822

Pořádné mazání nesmí rozhodně chybět. Jaký olej do benzínu ale vybrat? Minerální či syntetický? Minerální oleje postačí všem starším motorům, nebo i novým strojům s nižším výkonem. Za to tomu všechny moderní a výkonné mašiny vyžadují moderní syntetický olej. Ty totiž nabízejí nejlepší ochranu proti opotřebení, udržují motor čistý, ale dobře rozvádí olej i při studeném startu. Pokud chcete zvýšit životnost motoru, jsou vhodná i speciální aditiva, která mají zvýšenou mazivost.

Důležitá je i viskozita oleje, neboť měří tekutost kapalin, která se projevuje při jejich pohybu a vyvolává odpor vůči proudění. Zpravidla je uváděna jako dvě čísla, například 10W-40. První číslo končí písmenem „W“, které znamená „winter“ neboli zima, a ovlivňuje proudění oleje za studena. Druhé číslo naopak určuje, jak snadno olej proudí při běžných provozních teplotách. Čím nižší číslo je, tím snadněji bude olej proudit. Oleje s nízkou viskozitou tak ochrání díly motoru za nízkých teplot, zatímco oleje s vysokou viskozitou se postarají o ochranu při vyšších teplotách. Ideální hodnota viskozity pro váš stroj je však ta, která vám zabezpečí ideální mazání a minimální opotřebení.

Kdo maže, ten jede

Kdo maže, ten jede aneb bez motorového oleje byste daleko nedojeli. Mazání motoru je nesmírně důležité, neboť se jej ochraňuje před zadřením. Mazivo vytváří navíc ochranný olejový plášť a poskytuje tak motoru vynikající ochranu před opotřebením. Současně také plní funkci těsnění, kdy zároveň ochlazuje a čistí součástí motoru. Je zapotřebí tak vybrat ten správný olej, který bude odpovídat druhu motoru, viskozitě i výkonu. Záleží také na tom, v jakých podmínkách bude používán. Olej do benzínu se taktéž liší u 2taktní a 4 taktní motorky. Pokud chcete udělat maximum pro svého mazlíčka, řiďte se při výběru vždy doporučením výrobce.