Tlumičové oleje

Nejprodávanější

4 položek celkem
99330 B1LW
350 Kč

Kód zboží: 99330-B1LW

99330-B1LW
racing fork oil 5w
399 Kč
M 121527
99360 B1LW
514 Kč

Kód zboží: 99360-B1LW

99360-B1LW
99370 B1LW
514 Kč

Kód zboží: 99370-B1LW

99370-B1LW

Chcete, aby vaše kára správně fungovala a mohli jste ji tak ukázat ve vší parádě? Pro hladkou jízdu je zapotřebí pravidelná výměna tlumičového oleje. Tato technosyntetická kapalina umožňuje optimální funkci tlumičů, které zaručují tlumení nárazů a lepší jízdní vlastnosti motocyklu. Olej v tlumičích totiž ovlivňuje odskok kol a pneumatik při vysoké rychlosti, zejména pak při tvrdém dopadu. Rovněž chrání váš motocykl před korozí a opotřebením pohyblivých částí, a proto by olej do tlumičů rozhodně neměl chybět ve vaší výbavě. Nezapomínejte, že i motocykl potřebuje svoji údržbu. Pečujte o něj poctivě.

Aby tlumič tlumil

Olej je nejkritičtější část na údržbu, neboť rychle dochází k jeho znehodnocení. Využijete jej především u odpružených vidlic a tlumičů, pokud tedy chcete, aby váš stroj správně fungoval. V opačném případě může dojít až k mechanické destrukci vnitřní části tlumiče a změně jízdních vlastností. Pravidelnou výměnou tak můžete změnit tlumící účinky vašeho motocyklu a zajistit jeho optimální fungování. Pokud nechcete, aby váš stroj kopal, údržba by tak pro vás měla být na prvním místě.

Vlastníte Ducati, BMW nebo Hondu? I na značce motocyklu při výběru tlumičového oleje záleží. Stejně tak byste měli vybírat i podle objemu motoru, modelu a ročníku. Zaměřit byste se měli i na viskozitu neboli hustotu oleje. Olej s vyšší viskozitou zvýší účinek tlumení a tím je odpružení tužší. Naopak řidší olej snižuje tlumící účinky. Abyste si užili pohodlnou jízdu v jakýchkoli v podmínkách, měli byste vybírat z vyšší viskózní třídy. Čím je hodnota vyšší, tím je olej teplotně stabilnější. Při rychlé jízdě se tlumič zahřeje a olej při takovém nárůstu teploty bude odolnější proti řídnutí. Písmeno W u maziv znamená winter neboli zima, díky čemuž motorový olej nezatuhne ani v chladných a mrazivých dnech, a nezhorší se tak jeho vlastnosti.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení