Tlumičové oleje

2 položek celkem

Cena

395449
1395449

Značky

Položek k zobrazení: 2
99300 b1lw Kód: 99300-B1LW
racing fork oil 5w
449 Kč
Kód: M 121527

Chcete, aby vaše kára správně fungovala a mohli jste ji tak ukázat ve vší parádě? Pro hladkou jízdu je zapotřebí pravidelná výměna tlumičového oleje. Tato technosyntetická kapalina umožňuje optimální funkci tlumičů, které zaručují tlumení nárazů a lepší jízdní vlastnosti motocyklu. Olej v tlumičích totiž ovlivňuje odskok kol a pneumatik při vysoké rychlosti, zejména pak při tvrdém dopadu. Rovněž chrání váš motocykl před korozí a opotřebením pohyblivých částí, a proto by olej do tlumičů rozhodně neměl chybět ve vaší výbavě. Nezapomínejte, že i motocykl potřebuje svoji údržbu. Pečujte o něj poctivě.

Aby tlumič tlumil

Olej je nejkritičtější část na údržbu, neboť rychle dochází k jeho znehodnocení. Využijete jej především u odpružených vidlic a tlumičů, pokud tedy chcete, aby váš stroj správně fungoval. V opačném případě může dojít až k mechanické destrukci vnitřní části tlumiče a změně jízdních vlastností. Pravidelnou výměnou tak můžete změnit tlumící účinky vašeho motocyklu a zajistit jeho optimální fungování. Pokud nechcete, aby váš stroj kopal, údržba by tak pro vás měla být na prvním místě.

Vlastníte Ducati, BMW nebo Hondu? I na značce motocyklu při výběru tlumičového oleje záleží. Stejně tak byste měli vybírat i podle objemu motoru, modelu a ročníku. Zaměřit byste se měli i na viskozitu neboli hustotu oleje. Olej s vyšší viskozitou zvýší účinek tlumení a tím je odpružení tužší. Naopak řidší olej snižuje tlumící účinky. Abyste si užili pohodlnou jízdu v jakýchkoli v podmínkách, měli byste vybírat z vyšší viskózní třídy. Čím je hodnota vyšší, tím je olej teplotně stabilnější. Při rychlé jízdě se tlumič zahřeje a olej při takovém nárůstu teploty bude odolnější proti řídnutí. Písmeno W u maziv znamená winter neboli zima, díky čemuž motorový olej nezatuhne ani v chladných a mrazivých dnech, a nezhorší se tak jeho vlastnosti.